google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
SohbetElit.Net
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı 6 yorum

Ağrı Sohbet


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Ağrı Sohbet Merhaba arkadaşlar bugün, www.sohbetelit.net ailesi olarak, güzel ilimiz Ağrı’dan bahsedicez. Siz değerli ağrılı hemşerilerimizi düşünerek, sohbet, muhabbet, chat, oyun ve radyo kanallarını hizmetinize sunmuş bulunmaktayız. Şimdi kısaca Ağrı’dan bahsedelim. Ağrı Türkiye’nin doğru Anadolu sınırların da bulunan, adını kısmen sınırları içerisinde bulunan, Ağrı dağından almıştır. Şimdi gelin sohbetelit.net olarak ağrı ilinin tarihçesine bakalım. Ağrı ilimizin tarihi, Paleolitik Çağlara’a kadar uzanmaktadır. Ağrı’ya yerlesen en eski topluluk, M.Ö 14. Y.Y yaşayan hurrilerdir. Hurriler’den sonra sırayla yaşayan uygarlık ve devletleri sayacak olursak; Urartu, Pers, Makedon, Roma ve Bizans hakimleri altına girmiştir. 11. Y.Y başlarında ise Selçuklu hükümdarlığına girmiş, sonradan Akkoyun, Karakoyunlular ve Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. 1. dünya savaşında Rusya tarafından işgal edilen, güzel sehirimiz ağrı, 1921 yılında yapılan Kars Antlaşması ile Türkiye’ye iade edilmiştir. Sizlere kısaca Ağrı tarihinden bahsettik. Şimdi eğer yolunuz Ağrı’ya düşer ise, Söylemeye gerek yok ama Ağrı dağı başta olmak üzere. Balık gölü, Meteor çukuru, Nuh,un gemisi, Dambat çermiği, Diyadin ve Yılan kaplıcaları, buz mağarası, hamur deresi, kudret köprüsü ve onlarca güzelliği görebilirsiniz. www.sohbetelit.net ailesi olarak şimdi de sizlere. Ağrının meşhur yemekleri ve adetlerinden bahsedelim. Eğer Ağrıya yolunuz düşürse Ağrı’da ne yenir diye merak ediyorsanız işte size Ağrı’nın en meşhur yemekleri. Ağrı’nin yöresel yemeklerine göz atın ve Ağrı’ya gidince bu yemeklerin tadına mutlaka bakın. İşte Ağrı ilinin yemeden dönülmemesi yemekleri. Abdigör köftesi, saç kavurma, alabalık, beyaz bal, haşıl, hengel, erişte, kuymak, kete, pişi, hasude, yalancı köfte, ayran aşı.. vs vs gibi onlarca yemek. Hepside birbirinden lezzetli. Siz kıymetli arkadaşlarımız, ağrı hakkında daha fazla bilgi ve dostluk, arkadaşlık istiyorsanız. Ağrı sohbet bizlere birlikle olmanızı tavsiye ederiz. www.sohbetelit.net olarak, ağrı sohbet odasıni açmanın memnuniyeti içindeyiz. Sizler de bizi bu yolda yanlız bırakmayınız. Ayrıca ağrı sohbet odamız da, oyun, sohbet, ve kesintisiz radyo hizmetimiz mevcuttur. Hepiniz davetlisiniz. Hoşçakalın. Sizlerle diğer sitelerimizin adreslerini de paylaşalım. www.sohbetelit.net. www.elitsohbet.net www.vatansohbet.net www.chat.net www.yasaksohbet.com www.elitfm.org www.tatlimsohbet.org www.tatlimsohbet.net www.sohbetbal.org ..

Bir önceki yazımız olan Hakkari Sohbet başlıklı makalemizde chat, çukurca ve çukurca sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Yorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?