google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı 2 yorum

Kadınlarda Bağlanma Korkusu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

 

 

Bağlanma korkusu erkeklerde de olsa en fazla kadınlarda bulunmaktadır. Bağlanma korkusunun kadınlarda fazla olmasının sebepleri arasında; erkeklerden daha fazla duygusal olmaları ve her acıyı kolay kolay atlamaları yer almaktadır. Kadınlar erkeklere göre daha hassaslardır. Bu tez bilimsel araştırmalar sonucunda da bir sonuç haline gelmiş ve artık kanıtlanmıştır. Bunu bilen ve artık daha da fazla bir şekilde farklında olan bayanlarda da artık bağlanma korkusu oraya çıkmış duruda. Bağlanma korkusu kısaca; bir erkeğe kendini kaptırmamak demektir. Kendini bir erkeğe tamı ile teslim etmeyen kadınların da ilişkilerinde de birçok sorun yaşanmaktadır. Bu da ayrılıkları, kavgaları ve boşanmalara neden olmaktadır.
Kadınlar bağlanma korkusuna en çok aldatacaklarını düşündükleri zaman ya da yeni bir ilişkiye başladıkları zaman dururlar. Yeni başlanan bir ilişkide partnerine bağlanan kadın kısa bir süre sonra bırakılacağını düşündüğünden az da olsa kendini düşünerek fazla üzülmediğinden dolayı bağlanamazlar. Bunun sonucunda da çoğu zaman erkekler de güven alamazlar. İlişki kısa sürede sonlanır. Kadın ise; fazla bağlanmadığını düşünerek fazla üzülmemeye çalışır. Unutulmamalıdır ki; bu örnekte birden ilişkinin temelinde bağlanma korkusu yatmaktadır.
Kadınlarda bağlanma korkusu sonsuza kadar devam etmez. Bu korkudan sıyrılmanın elbette ki yolları vardır. Bu yollar sağlıklı ve gerçekten inanılarak uygulandığı takdirde de kadınlardaki olan bağlanma korkusu yavaş yavaş azalara son bulur. En baş yollardan bir tanesi; empati kurmaz diğeri ise; partnerlerin sürekli karşılıklı konuşmasıdır. Bu iki kural sürekli uygulandığı takdirde bayanlardaki bağlanma korkusu yok olur ve sağlıklı bir ilişkiye devam edilir.

Bir önceki yazımız olan ASTROLOJİ başlıklı makalemizde Aslan önderlik ve diktatörlük yapmaktan hoşlanan, Balıklar aşırı duygusaldırlar ve Başak iş konusunda oldukça başarılıdırlar hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Yorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?