google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı yorum yok

Katil Bebek Chucky Kimdir


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Katil Bebek Chucky Kimdir www.sohbetelit.net ailesi bugün sizlere, Hepimizin bildiği Katil Bebek Chucky’den bahsedeceğiz.
masumiyet vasfını, yetenekleri yüzünden yitirmiş olan bir bebektir chucky.

o’ndaki belirgin özellikler, aslında her çocukta bulunur: kıskançlık, rakibini yok etme güdüsü, eşyaları kırıp dökme isteği, istediğine hemen o anda sahip olma arzusu, sabırsızlık, öldürme isteği-merakı, suç bilincinden-sorumluluğundan yoksun olmak vesaire.

şöyle bir düşünün, gücünün yettiği ölçüde evcil hayvanlara eziyet ederken etrafına sevimli gülücükler saçan, sırf zevk için veya merak yüzünden arkadaşını itekleyip düşürmeye çalışan, kardeşine bulduğu her fırsatta zarar vermek için yeni bir şeyler deneyen, istediği hemen o anda verilmezse anında sevimsizleşip ağlamaya başlayan, ebeveynlerini ikna edebilmek için her türlü düzenbazlığı sergilemekte pek mahir olan çocukları, hatta kendi çocukluğunuzu hatırlamaya çalışın. çocuklara atfedilen masumiyet vasfını bu pencereden bakarken yeniden gözden geçirin. ne görüyorsunuz?

çocuğun masumiyeti der augustinus, kol ve bacaklarının güçsüzlüğünden ileri gelir, niyetinden değil.

chucky potansiyel olarak ortalama bir çocuğun niyet cihetinden temsili olmakla birlikte, bir yetişkinin becerilerine de sahip. o, bıdı bıdı yaparak sevdiğimiz bebelerin potansiyel kötülüğünü hayata geçirebiliyor yani. chucky’nin olayı bu değil mi? yanılıyor muyum?

bebek ya da çocuk bilinciyle, kişiliğiyle, rahatlığıyla, sorumsuzluğuyla ve kaypaklığıyla bir yetişkinin yeteneklerine, imkanlarına sahip olmak. işte filmin işaret ettiği ürperti mihrakı budur kanımca.

şimdi de etrafınızdaki kafa kağıdı kaydıyla reşit bulunan chucky’leri düşünün. kadın ya da erkek, çocukluğunu taşıya-öteleye içinden söküp atamamış, bir türlü yetişkin olmak durumuna geçememiş insanları -ve belki kendinizi de- bu açıdan bir daha ele alın.

sorumsuz, şımarık, düşüncesiz, hep talep eden, istekleri yerine getirilmediğinde hırçınlaşan, içinden gelen her şeyi hemen o anda gerçekleştirmek isteyen, bir şekilde evrenin merkezi olduğu saplantısından kurtulamayan, ilgi odağı olarak kalabilmek için her yolu deneyen, tüketim soytarısına dönüşmüş, kafası karışık, hep şikayetçi, hep lakayt, yapıp ettiklerinin sorumluluğunu almaktan hep kaçan (adi bir katil bile olsa kendisini masum göstereceğini umduğu bir yığın sebep bulmakta zorlanmayan), oyunlar kuran, oyuncaklarının içindeki insanın ihmale gelmez gerçekliğini seçemeyen, seçemediği sürece diğer insanlara, kurumlara, eşyalara (arabalara, kıyafetlere, telefonlara…) fikirlere ve dahi haklara -çocukluğunda sahip olduğu şekilde- oyuncağıymış gibi yaklaşan, davranan; anne babasının sırtından inmeyen, bir şekilde inmek zorunda kaldıysa bile onların yerine aynı mahiyette başka enstrümanlar bulan; sevgiliden isteyen, eşten isteyen, arkadaştan isteyen, tanımadıklarından isteyen, devletten isteyen, dünyadan isteyen, hayattan isteyen, hep isteyen, yine isteyen o bir türlü gerçekleşememiş insanların chucky’den farkı var mı?

asla büyümüyorlar ama büyüklerin haklarına ve imkanlarına sahipler. tırsılacaksa böylesinden tırsılsın rica ederim. bir de bunlara aşık filan olunuyor, korku tüneli misali yuvalar kuruluyor, üzülüyorum. gerçi bunların karı-koca modelleri, bakan, başbakan ve komutan modellerine göre evladırlar. aman diyeyim.

Bir önceki yazımız olan Şırnak Sohbet başlıklı makalemizde chat, Chat odaları ve Şırnak Chat hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?