google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
SohbetElit.Net
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı yorum yok

Kayseri Sohbet


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kayseri Sohbet 1.350 milyon Kayseri Nüfusu ile İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir, Niğde, Adana, Kahramanmaraş, Sivas ve Yozgat ile komşu olan Tarihi bir ilimizdir. Kayseri, Dünya’nın en eski kentlerinden biri olup, yüzlerce kültürel değer ifade eden eserleri ve abideleri içerisinde asırlarca tutmuştur. Anadolu uygarlıklarının hafızası olan Kayseri; birçok medeniyete evsahipliği yapmış ve tarihin her döneminde önemli bir bölge olmuştur. İhtişamlı Erciyes Dağı, adeta şehri kucaklar bir görüntüdedir. Kültürel değerleri kadar, tabiat güzellikleriylede ön plana çıkan Kayseri, bu yönleriylede dikkat çekicidir. Kayseri adını dünyaya duyurduğu; Pastırma, Sucuk ve Mantısıyla muhteşem lezzetleri sunan bir kenttir. Son yıllarda artan tanıtım kampanyaları ve restorasyon çalışmalarıyla birlikte, turizm alanında her geçen gün daha fazla gelişen bir şehirdir. Kayseri, hem kültür turizmi, hem doğa turizmi hemde kış turizmi açısından ilk sıralara yazılacak güzelliklere sahiptir.Kayseri’nin diğer fonksiyonlarına bakarsak; sanayi ve ticaret alanlarında oldukça gelişmiş bir sınıfta yer almaktadır. Tarımsal faaliyetlerin ise, şehir merkezinin dışında yer alan ilçelerinde sürdürüldüğünü, hayvancılık alanında önde gelen bölgeler arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Eğitim alanında da ön plana çıkan kentte yer alan Erciyes Üniversitesi, Türkiye’nin en köklü üniversitleri arasında yer almaktadır. Kayseri yenilenen yüzüyle, tüm güzelliklerini görmek isteyenlere kapılarını açıyor.

Bir önceki yazımız olan Kastamonu Sohbet başlıklı makalemizde chat, Kastamonu ve Kastamonu chat hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?