google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
SohbetElit.Net
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı yorum yok

Kütahya Sohbet


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kütahya Sohbet dünyanın ilk borsasının bulunduğu,dünyada seramiğin ve “kil” in ilk keşfedildiği,bir zamanlar osmanlı devletinin en büyük eyaletlerinden anadolu beylerbeyliği’nin merkezi olan ilimizdir.güral porselen ve kütahya porselen ile dünyadaki bir çok ülkeye porselen satışı yapan ama söylentilere göre yine bu şirketler yüzünden gelişememiş olan ilimizdir.

neredeyse tüm ilçelerinde ve merkezinde de jeotermal kaynakları aşmış derecede bulunan,bor rezervleri,linyit rezervleri,gümüş rezervleri gibi bir çok yer altı kaynağına sahip olan ve türkiye de su kaynağı bakımından en zengin durumda olan illerden biri olan,ama kadri kıymeti bilinmemiş iç ege şehridir.

ayrıca evliya çelebi,ezop gibi ünlü isimleri yetiştirmiş olan,yıldırım bayezid’in bile şehzadeyken bir çok osmanlı şehzadesi gibi stajını yaptığı ilimizdir.mahalli sanatçıları ve folklorü çok ünlü ve köklüdür,en çok da haşhaşlı börekleri,gözlemeleriyle ünlüdür.

küçüktür,yaşam ucuzdur ve gece hayatının pek de eksikliğini hissetmeyecek öğrenciler için idealdir.çünkü güvenli ve yaşaması kolay bir şehirdir.

Bir önceki yazımız olan Kırklareli Sohbet başlıklı makalemizde Kırklareli Chat, Kırklareli Sohbet ve Şehir Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?