google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı 1 yorum

Mutlu Bir İlişkinin Sırları


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Günümüzde insanlar artık uzun, sağlıklı ve mutlu bir ilişkiyi kurmakta ya da yönetmekte oldukça fazla zorluk çekiyor. Bunun en temel sebepleri arasında da şüphesiz; stres, iş temposu ve ekonomik nedenler yer alıyor. Günümüzde bayanların da iş hayatında aktif bir şekilde kendini göstermesi; akşam olduğunda eve gelen hem erkeğin hem de bayanın stresli olduğunu kanıtlıyor. Bunun sonucunda da sorunları ya da ufak tartışmaları bile alttan alan herhangi bir taraf bulunmuyor. Yine de bir ilişkiyi ayakta tutmasın ve mutlu bir şekilde devam ettirmenin bazı sırları mevcut.
Mutlu bir ilişkinin sırlarından ilki; bağlanmak konusundan geçiyor. Günümüzde artan aldatmalar ya da terk etmeler insanların sevgilisine, eşine bağlanmasını engelliyor. Çoğu insan partnerine bağlanmaktan korkuyor. Yapılan en büyük hata budur aslında. Karşınızdaki kişiye bağlanmaktan korkmazsanız o da size bağlanmaya çekinmez. Böylece daha sevgi dolu bir ilişki yaşanır. Mutlu ilişki için diğer bir sır ise; bahaneler olmaktadır. Birçok ilişkide hem bayan hem de erkek olan taraf belirli istekler karşısında bahanelere sığınıyor. Bahaneler bir ilişkiyi yıpratır ve dayanılmaz hale bile getirebilir. Bu yüzden de 0 bahane %100 mutlu bir ilişki demektir. Aslında ayrı incelenmesi gereken ancak; bahaneler ile bir olan konu cinselliktir. Cinsellik her ilişkide olmalıdır. Bazen ileri boyutlara taşınmasa bile cinsellik vazgeçilmezdir ve doğanın oluşturduğu kanunlardan bir tanesidir.
Yazımızın başında da iş hayatından bahsettik ve bunu detaylandıracak olursak; işkoliklik ilişkilerin bitmesine sebep olabilmektedir. İş saatinde iş yapılmalı eve gelindiğinde ise; o iş artık bitmiş olmalı. Ev de devam etmemelidir. Ev de eşe ya da sevgiliye zaman ayrılmalıdır. İşkoliklik eşinizin ya da sevgilinizin değerini alçaltır. Bu yüzden kendini kötü hisseder ve sorunlar çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Bağlanma Korkusu başlıklı makalemizde bağlanma korkusu, erkek kadın ilişkileri ve erkek ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?