google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
SohbetElit.Net
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı okuma
yorum sayısı 5 yorum

Mutlu Yaşam


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/sohbetelit/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Mutlu Yaşam Mutlu yaşam : mutluluk sevinç yakın anlamlardadır. Mutlu yaşam ise kişinin oluşturduğu yaşamın getirdiği mutluluklardır.
Peki diyeceksiniz ki herkes bu mutluluğu yaşantısına sağlayabilirmi ya da mümkünmüdür? Evet mümkündür peki bunun yolları nelerdir :
Mutlu yaşam sağlamanın yolları :
-Mutlu yaşam mutluluğu yakalamaktan geçer bu altın kuralıdır. Neden denilirse normal duran bir gün bir an düşünün dışa yönelik değisiniz oradasınız ama ilgilenmiyorsunuz belkide anı yakalayamıyor ve de mutluluğu sağlayamadığınız için mutsuz duruyorsunuzdur. Peki anı yakalamak, her anda bir mutluluk varmıdır? Bunun özü ise;
Küçük şeylerden mutlu olabilmeyi dahi başarabiliyorsak anı çok kolay yakalar ve de mutluluğu çağırıp davet ederiz.. Nasıl mı mutlu olmak küçük büyük şeylerde aranmaz en ufacıcık olay bile bazen mutluluk getirebilir. Karamsar Dünyanızdan çıkmayı planlıyorsanız eğer :yapmanız gereken küçük şeyler ile mutluluğu başlatın bu pozitiflik her ne kadar etkisini uzatırsa mutluluğunuz yaşamınızda yer almaya başlar. Hayat sıkıcı değildir onu güzelleştirmeyi de bizim bilmemiz ve de başarmak için şansımız ise bizim elimizdedir.
-Mutluluk şans değildir Mutluluk şans değil ise Mutsuzluk şanssızlık olurmu?
Mutlu bir insan olabilmek yaşantıya mutluluk savurup katabilmekten geçer. Ve de bu bizim için şans değil “Başarı “dır. Neden dersek biz yakaladık anı mutluluğu ve biz taşıdık hayatımıza peki mutsuzluk neden şanssızlık değil o anı yakalayamadık mutluluk sağlanamadı ve de hayatımıza katılamadı yani şanssızlıktan değil biz sağlayamadığımız için oluşmadı mı? Oluştu o halde mutluluk bir şans mutsuzluk ise bir şanssızlık değildir.
Bu iki hususa yer vermiş olduk toparlayacak olursak :
Mutluluk yaşam tarzı olarak yaşam a sağlanabilir. Mutluluk şans ve de mutsuzluk şanssızlık ile ilişkilendirilemez bunlardan ibaret değildir. Biz sağlarsak mutluluğumuz yansır biz sağlayamazsak ve de küçük şeyler ile mutlu olmayı hedef dahi alamazsak mutluluk bize yansımaz aksine mutsuzluk yansımış olur.
Biz küçük şeyler ile mutluluğu hedeflemeyi ön plana alalım ve de karamsar dünyamıza pozitif hava katma ile mutluluğa az da olsa bu küçük olan bir adım ile başlayalım. Hoşçakalın

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Sohbet başlıklı makalemizde ayvalık, Balıkesir ve Balıkesir chat hakkında bilgiler verilmektedir.

önceki sohbet yazısı
sohbet Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Yorumlar (5 Yorum)

  • Çok başarılı bir yazı olmuş. Gamze arkadaşımıza tşk ediyorum:)

  • Öncelikle Mutluluğa bir Adım dahi de olsa yakınlaşmayı bizler için hedef aldığım bu yazımda bana yayınlama imkanını sunan Değerli Adminimize Teşekkürlerimi Sunuyorum. Ve de daha bir çok yazımın zaman içinde bulunacağını ve siz değerli okuyucularımıza katkı sunacağını düşünüyorum Mutlu yaşam hayal değil, bizlerin gerçekeştirdiği kararlı oluşumlar ile kazanılan en güzel değerdir.

  • Çok başarılı bir yazı

  • chadlaq_prenses

    Başarılı.. çok qzl cok beqendim…

  • mutlu bir yaşam istiyorsanız boş vermeyi öğreneceksiniz.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?