Roman Köşesi Baş komser nevzat

Yazar: admin Tarih: 28 Mayıs 2023

Sizler için Sohbet Sitesi içerisinde kullanıcılarımız için her gün bir roman tanıtacağız bu romanımızda baş komser nevzat hikayalerinden birinin özetini geçecegiz isteyen romanı alıp okuya bilir sohbet sitesi olarak sizlere bu degerli sanatı okumanıza teşfik edebilirsek ne mutlu sohbet odası içinde okuyan kişilerden daha detaylı bilgi alabilirsiniz..

Baş komser nevzat

polisiye kitapları sevmiyorum, fakat ahmet ümit’i gerçekten çok seviyorum. yani ahmet ümit haricinde polisiye kitap yazan yazarların 2. ya da 3. kitabını okumamışımdır. beni çeken kısım, yan anlatıların enteresanlığı ve güzelliğinin yanında karakterlerin makul olması. bilinen polisiye serilerindeki cinayeti çözen polis/dedektif karakterlerine bakarsak; hercule poirot, sherlock holmes, mike hammer veya miss marple gibi karakterlerin hepsi davranışları sivriltilmiş karakterler. şiddet yanlısı, kumar bağımlısı, alkolik, kadın peşinde koşan, züppe, tek bir detayla her şeyi çözebilecek kadar zeki. tüm bunların hepsi kitabı zorlama hale sokuyor. tüm bunlara rağmen komiser nevzat çok sıradan. arada bir içip sarhoş olan, sevgilisini yanına gidip gelen, olayı eline yüzüne bulaştıran, yani çok sıradan ve makul bir karakter. bunun nedenini, ahmet ümit, kendisinin de makul bir insan olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyor. bence öyle değil, yani ahmet ümit makul bir insan olmadığından değil, tam olarak öyle biri, fakat diğer yazarlar da bence öyle. sadece insanlar artık süper yakışıklı, karizmatik, her şeyi bir çırpıda bulacak kadar süper zeki bir insanın olamayacağının bilinciyle yazıyorlar.

Tasarlanmış cinayet . İyi bir organizasyonu gerektirir. Zamanın, mekânın, cinayet aletinin doğru seçilmesi. Ortalıkta kanıt bırakılmaması, yada sahte kanıtların bırakılması gibi, zeka gerektiren davranışların. Olması ve birisini öldürecek kadar soğuk kanlı ve cesaretli olması yada o vahsilige sahip olmalidir insan. Konuşurken , yazarken, basit olgularmis gibi görünen, bu gereklilikler cinayet anında. Yerine getirillesi çok zor eylemler haline gelebilir. Hele birde cinayet anında sürprizlerin ortaya çıkması düşünürsek. Evet evet bundan eminim. Bence kusursuz cinayet yoktur.. ya sizce ?

Roman Köşesi Baş komser nevzat
Bir cevap bırakın.